عمل تنگ کردن واژن به چند روش انجام می‌شود؟ تنگ کردن واژن بهتر است با جراحی انجام شود یا با لیزر؟ این روزها یکی از دغدغه‌های زنان در هر سنی زیبایی واژن است. تقریبا تمام افراد نیز از تاثیرات مثبت آن بر سلامتی و کیفیت رابطه جنسی مطلع هستند. این مسئله تا حد زیادی بر اعتماد به نفس بانوان موثر است. در نتیجه متقاضیان جراحی تنگ کردن واژن هر روز بیشتر می‌شود.

امروز در این مطلب از وب سایت رسمی دکتر آزاده حسینی، متخصص زنان و زایمان، به بررسی عمل تنگ کردن واژن و بهترین راه برای انجام آن می‌پردازیم. اگر شما نیز قصد انجام این تست‌ را دارید و یا توسط پزشک به انجام آن ارجاع داده شده‌اید، می‌توانید با این مطلب از وب سایت دکتر آزاده حسینی همراه ما باشید.

دکتر آزاده حسینی، متخصص زنان، زایمان و نازایی و فلوشیپ نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. ایشان همچنین دکترای عمومی پزشکی داشته و در دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیلات خود را تکمیل کرده‌اند.
دکتر آزاده حسینی همچنین فلوشیپ ناباروری در بیمارستان بانوان آرش نیز هستند که مدرک فلوشیپ خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کرده‌اند.
از دیگر افتخارات ایشان این است که عضو انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران و عضو انجمن علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران می‌باشند. شما عزیزان می‌توانید برای درمان مشکلات زنان، بررسی شرایط سلامتی خود و جنین در دوران بارداری، زایمان، درمان ناباروری و درمان دیگر بیماری‌های زنان به مطب ایشان مراجعه کرده و تخصصی‌ترین مشاوره را دریافت کنید.

عمل تنگ کردن واژن و مزایای آن

عمل زیبایی تنگ کردن واژن جزء عمل‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود. اما این اقدام صرفا جنبه زیبایی ندارد. بلکه به سلامتی فرد به تنهایی و حتی به سلامتی شریک جنسی‌اش نیز کمک می‌کند. طبیعتا وقتی دهانه واژن تنگ باشد، هم فرد و هم شریک جنسی لذت بیشتری را تجربه می‌کنند. اما این تنها مزیت عمل تنگ کردن واژن نیست.

رحم بافتی زنده و حساس دارد. در نتیجه باید به طرز ویژه‌ای از آن محافظت شود تا میکروب‌ها به آسانی به آن راه نیابند. به همین دلیل است که دهانه رحم از بافت محکم و فشرده‌ای تشکیل شده است. اما یکی دیگر از راه‌های مراقبت از ورود میکروب به رحم، دهانه واژن است. اگر دهانه واژن بیش از حد گشاد شده باشد، میکروب‌ها به سادگی به آن وارد می‌شوند و به دهانه رحم می‌رسند. در نتیجه سلامت فرد به خطر می‌افتد. همچنین از آنجا که در روابط جنسی، اندام‌های تناسلی یکدیگر را لمس می‌کنند، این عفونت می‌تواند به شریک جنسی نیز منتقل شود. بنابراین جراحی زیبایی تنگ کردن واژن برای سلامتی فرد و همسرش نیز مفید خواهد بود.

علم امروز ثابت کرده که باورهای خرافی و مرسوم قدیمی ‌تصورات اشتباهی بوده و در زمان بچه دار نشدن زوج‌ها، فقط خانم مسئول این موضوع و نازایی نبوده است. باید بدانیم که مساله ناباروری حاصل اختلالاتی در یکی از زوجین چه زن و چه مرد، یا ترکیبی از هر دوی آنان است که از بارداری و یا ادامه یافتن دوره بارداری ممانعت می‌نماید. شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با مرکز ناباروری مام و هزینه‌های درمان ناباروری آن در سال 1400 به مطالعه مقاله مرکز ناباروری مام و هزینه‌های آن در سال 1400 بپردازید.

تنگ کردن واژن

روش‌های مختلف تنگ کردن واژن

در اثر زایمان، افزایش سن و تکرر روابط جنسی (در مواقع خاص)، دهانه واژن گشاد می‌شود. عمل تنگ کردن واژن به دو صورت لیزری و جراحی صورت می‌گیرد. انتخاب روش تنگ کردن واژن به عهده متخصص است. در نتیجه فرد باید حتما ابتدا معاینه شود. سپس متخصص روش عمل را انتخاب کند. در ادامه با این دو روش آشنا می‌شویم:

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزیک یک روش جراحی است که بسیار کم تهاجم است. همچنین در مدت زمان بسیار محدود توسط متخصص در مطب انجام می‌شود. در نتیجه نیازی به اتاق عمل و جراحی ندارد. فرد حین لیزر ممکن است برخی ارتعاشات را در واژن حساس کند. اما این لیزر دردی نخواهد داشت. یعنی این ارتعاشات باعث بروز درد در بیمار نخواهد شد.

لیزر به خوبی می‌تواند باعث جوانسازی واژن شود. چون لیزر بر سلول‌های بافت تاثیر گذاشته و آنها را جوان می‌کند. همچنین سلول‌های سطحی واژن که پیر شدند را دچار ریزش می‌کند. در نتیجه واژن جوان می‌شود. لیزر همچنین استحکام و کلاژن سازی بافت واژن را بالا می‌برد. خون رسانی به این بافت را نیز ارتقا می‌دهد. از دیگر مزایای استفاده از لیزر، درمان مشکلات مرتبط با ارگاسم است.

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان یکی از شیوه‌های درمانی است که برای تشخیص بیماری‌های مربوط به رحم و تخمدان در خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با ایجاد برش‌های کوچکی بر روی شکم، دستگاه لاپاراسکوپ را وارد بدن کرده سپس با دریافت تصاویری از این نقاط، منشأ درد و بیماری را تشخیص می‌دهند و برای درمان عارضه به وجود آمده اقدام می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با روش لاپاراسکوپی رحم و تخمدان، به مطالعه مقاله لاپاراسکوپی رحم و تخمدان چگونه انجام می‌شود؟ بپردازید.

تنگ کردن واژن با جراحی

این جراحی را نمی‌توان در مطب انجام داد. در نتیجه فرد باید حتما در اتاق عمل حاضر شده و بیهوش شود. بیمار عموما بعد از جراحی تنگ کردن واژن باید یک روز بستری باشد. اما حین جراحی هیچ گونه دردی احساس نمی‌شود و فرد بیهوش است. البته بعد از جراحی تا حدی درد احساس می‌شود اما محدود است. مسکن به خوبی می‌تواند این شرایط را متعادل سازد.

لیزر یا جراحی تنگ کردن واژن؟

لیزر یا جراحی تنگ کردن واژن؟

این سوال بسیاری از مراجعین است. باید همین ابتدا بگوییم که این متخصص زنان است که تصمیم می‌گیرد از کدام روش برای شما استفاده کند. عملکرد لیزر نسبت به جراحی محدودتر است. در نتیجه برای کسانی مناسب است که واژن‌شان گشادی محدودتری دارد. اما اگر شدت گشاد شدگی واژن بالا باشد، باید از جراحی کمک گرفت. اصولا افرادی که چندین زایمان طبیعی را تجربه کردند، نمی‌توانند با لیزر این گشادی را برطرف نمایند. در نتیجه باید حتما از جراحی تنگ کردن واژن کمک بگیرند. در نتیجه در این زمینه حتما به انتخاب متخصص زنان و زایمان اعتماد کنید.

همانطور که می‌دانید زایمان سزارین،  روشی است که نوزاد با جراحی و یک برش بر روی شکم مادر متولد می‌شود.  اگر در دوران بارداری و زمان زایمان،  یک متخصص زنان خوب و یک مرکز زایمان مناسب را در کنار خود داشته باشید می‌توانید آسانترین زایمان را تجربه نمایید و بهبودی از سزارین برایتان آسانتر خواهد شد. یکی از دغدغه‌های اصلی مادران باردار در دوران حاملگی و شاید حتی قبل از دوران بارداری این است که کجا زایمان سزارین انجام دهند.  شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با بهترین مرکز سزارین و هزینه‌های آن، به مطالعه مقاله بهترین مرکز سزارین کجاست؟ بپردازید.

تنگ کردن واژن توسط دکتر آزاده حسینی

واژن اندامی حساس و خاص است که آناتومی پیچیده‌ای دارد. همچنین این ناحیه سرشار از عروق خونی و عصب است. در نتیجه هر گونه جراحی یا اقدام در این بخش نیازمند مهارت و تجربه بالایی می‌باشد. اگر شما عزیزان برای این عمل زیبایی به متخصصی مراجعه کنید که تجربه و دانش کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است عوارض جبران ناپذیری را متحمل شوید. در نتیجه حتما برای عمل تنگ کردن واژن به یک متخصص خبره و مسلط مراجعه نمایید.

پیشنهاد ما به شما عزیزان، مراجعه به دکتر آزاده حسینی می‌باشد. دکتر آزاده حسینی، متخصص زنان، زایمان و نازایی و فلوشیپ نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. ایشان همچنین دکترای عمومی پزشکی داشته و در دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیلات خود را تکمیل کرده‌اند.
دکتر آزاده حسینی همچنین فلوشیپ ناباروری در بیمارستان بانوان آرش نیز هستند که مدرک فلوشیپ خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کرده‌اند.
از دیگر افتخارات ایشان این است که عضو انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران و عضو انجمن علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران می‌باشند. شما عزیزان می‌توانید برای درمان مشکلات زنان، بررسی شرایط سلامتی خود و جنین در دوران بارداری، زایمان، درمان ناباروری و درمان دیگر بیماری‌های زنان به مطب ایشان مراجعه کرده و تخصصی‌ترین مشاوره را دریافت کنید.

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان – بین درختی و یادگار – طبقه فوقانی داروخانه دکتر شادی احمدی – پلاک ۱۳۹

 تلفن تماس 09022203702 

تلفن مطب 02188371847

info@drazadehosseini.com

Call Now Button